Mon January 25, 2021   |   دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  شهرداری همدان  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠۴/١١ تعداد بازدیـد : ١١٧   بازگشت
 
 
 


رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان:


کریدور گردشگری غرب کشور با عنوان زاگرس‌نشینان ایجاد شود

 

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان، رضوان سلماسی در نشست مشترک محور گردشگری غرب کشور با حضور دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو اظهار داشت: استان‌های همدان، کرمانشاه و سنندج از نظر اقلیم و فرهنگی بسیار به هم نزدیک هستند و این عامل می‌تواند باعث ایجاد یک کلیدور گردشگری در غرب کشور شود.
وی افزود: باتوجه به اینکه یونسکو به طور رسمی در این زمینه ورود کرده باید هدف بزرگی را تعریف کنیم تا بتوانیم گردشگران خارجی را جذب این 3 استان کنیم.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه هدف اصلی این جلسات باید جذب گردشگران خارجی باشد، گفت: ظرفیت‌های این 3 شهر ظرفیت کمی نیست و با توجه به بحث‌های طبیعت گیاهی و جانوری، هنر و غذا در این استان‌ها باید یک اقدام مشترک انجام شود.
سلماسی خاطرنشان کرد: ما در همدان در مدت اخیر همایش‌های بزرگی را در زمینه گردشگری برگزار کرده‌ایم از جمله همایش راه ابریشم و پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی که در این زمینه به خوبی توانستیم همدان را معرفی کنیم.
وی با بیان اینکه ساختار و فرهنگ کشور ایران عامل مهمی در جذب گردشگران خارجی است، بیان کرد: کشور  ایران به سبب قدمتی که دارد عموما گردشگران خارجی جذب فرهنگ و تاریخ کشور و ساختار شهرهای ما می‌شوند.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان عنوان کرد: استان‌های همدان کرمانشاه و سنندج نیز به واسطه تاریخ غنی خود و فرهنگ خاصی که در این استان‌ها وجود دارد می‌توانند محور گردشگری غرب کشور باشند.
سلماسی با بیان اینکه این جلسات مشترک باید به صورت هدفمند برگزار شود، گفت: این جلسات باید به طور مداوم برگزار شده و در هر جلسه اهدافی که برنامه‌ریزی می‌شوند در جلسات بعدی مورد پیگیری قرار گیرند و گزارشی در جهت میزان پیشرفت آن ارائه شود.
وی افزود: همچنین باتوجه به اینکه همدان به عنوان پایلوت شهر دوست‌دار کودک معرفی شده باید در راستای گردشگری کودک و خانواده برنامه‌ریزی‌های متعددی انجام شود و استان‌های کرمانشاه و سنندج نیز در حوزه گرشگری کودک ورود کنند.

 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
© 2005 - 2021  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣ کاربران آنلاین :
۲۲۶,۵۵۰ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای شهر همدان
سازمان فناوری اطلاعات
پورتال جامع شهر همدان
باشگاه فرهنگی ورزشی
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پایگاه اطلاع رسانی
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
 
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان